МХП

Харчова, агропромисловість, технології
106928
Вакансії компанії

МХП — міжнародна компанія зі штаб-квартирою в Києві та виробничими потужностями в Україні та на Балканах (Perutnina Ptuj Group), що працює у галузях харчової, аграрної та технологічної промисловості. Дочірні підприємства МХП розташовані у Великій Британії, Саудівській Аравії, ОАЕ, країнах Балканського півострову та інших країнах ЄС.

Вертикально інтегрована компанія об'єднує виробничі потужності всього технологічного ланцюга м'ясного виробництва — від вирощування та виробництва кормів, інкубаційних яєць, вирощування великої рогатої худоби та домашньої птиці до переробки і реалізації готової продукції. МХП виробляє, переробляє та реалізовує різні категорії продуктів харчування, зокрема, кулінарну продукцію (продукти готові до приготування або до споживання): куряче м’ясо (охолоджене та заморожене), продуктів м’ясопереробки, рослинні олії (соняшникова та соєва), а також комбікорми.

З 2020 року МХП трансформує бізнес-модель з міжнародного постачальника сировини на міжнародну кулінарну компанію, постачальника якісних готових до приготування та готових до вживання продуктів харчування. В нової бізнес-моделі виробництво сировини стане тільки частиною бізнес-ланцюжка. Активно розвиваються інноваційні рішення в харчовій, кулінарній промисловості. За два роки було відкрито унікальний в країні «Кулінарний Центр», магазини м’яса і гастрономії «М’ясомаркет», «Свіжа Їжа», точки стрітфуду «Döner Маркет». МХП фокусується на реалізації проєктів, спрямованих на становлення сучасної культури харчування в Україні, де люди інвестують час не в приготування їжі, а в найважливіше для них — родину, хобі, навчання, спілкування, дозвілля, відпочинок.

МХП володіє популярними брендами готової до приготування або готової до вживання продукції: «Наша Ряба», «Апетитна», «Легко!», «Бащинський», LaStrava», Skott Smeat, «РябChick», «Курка по-домашньому», Ukrainian Chicken, Qualiko, Sultanah, Assilah, Kurator; а також брендами франчайзингових «магазинів біля дома» «М’ясомаркет» і шаурменні «Döner Маркет».

Засновник і голова правління МХП — Юрій Косюк.

Акції МХП на Лондонській фондовій біржі

У 2021 році компанія посідає друге місце в Європі за обсягом бройлерного поголів’я та входить в ТОП-3 агрохолдингів Україні.

Земельний банк — 362 тис. га.

Топ 100 латифундистів України

Землі холдингу розташовані в Сумській, Київській, Вінницькій, Тернопільській, Хмельницькій, Івано-Франківській, Дніпропетровській областях.

Профіль Facebook

Читайте також: Финансовый бизнес-завтрак с EБРР, МХП, ТАС АГРО, Агровиста и Ощадбанком 

Профіль бізнесу МХП

Птахівництво та м'ясопереробка

МХП — найбільший виробник (64% ринку) і експортер (86% обсягу експорту) курятини в Україні. Найбільший виробник м'яса (41% ринку України), комбікорму (25% ринку) України. У 2017 р МХП отримав 42% всіх бюджетних дотацій для аграрних підприємств України.

ТМ «Наша Ряба» — один з найбільш відомих і сильних продуктових брендів в Україні.

100% курятини виробляється і переробляється на підприємствах МХП.

Сегмент птахівництва включає 3 бройлерні птахофабрики і 2 птахофабрики по розведенню батьківського поголів'я та виробництва інкубаційних яєць. Понад півтора десятка розподільних центрів компанії і власний парк вантажівок-рефрижераторів дозволяють доставляти клієнтам охолоджену і заморожену продукцію в найкоротші терміни.

Батьківські птахофабрики:

Вирощування і переробка птиці:

Для виробництва м'ясних продуктів МХП вирощує птицю, велику рогату худобу, гусей на власних підприємствах і відгодовує їх кормами власного виробництва.

М'ясопереробні заводи:

Читайте також: Топ-10 производителей мяса в Украине

Торгові марки

«Наша Ряба»

Бренд був створений 25 грудня 2001 р. Продукція під брендом «Наша Ряба» виробляється на 3 підприємствах МХП: «Миронівська птахофабрика», «Вінницька птахофабрика», «Оріль-Лідер». Виробничі підприємства компанії працюють відповідно до вимог системи безпеки і якості харчових продуктів НАССР, ISO 22000 та ISO 9001.

«Бащинський»

Торгова марка, під якою реалізується 208 найменувань ковбасних виробів та м'ясних делікатесів вищих сортів. Ця продукція виготовляється на підприємстві «Український бекон». Близько 60 найменувань продукції — це готові до вживання м'ясні вироби. Ця продукція виготовляється на м'ясопереробному заводі «Легко».

Qualiko

Асортимент фасованої продукції бренду представлений замороженим і охолодженим м'ясом птиці: цілою тушкою і частинами курчати-бройлера, що експортується. Створена в 2011 р., ТМ Qualiko представлена в країнах ЄС, Близького Сходу, Азії, Африки та експортується в більш ніж 60 країн світу.

Ukrainian Chicken

Бренд, продуктове портфоліо якого складається із замороженого м'яса птиці (тушка курчати-бройлера і її частини). Продукція експортується переважно в країни Близького Сходу і Африки.

Рослинництво та виробництво кормів

Рослинницька діяльність МХП передбачає обробку земель, виробництво зернових і олійних культур для власних потреб компанії і для продажу.

МХП вирощує кукурудзу, соняшник, пшеницю та ріпак. Кукурудза і насіння соняшнику використовуються на комбікормових заводах МХП, пшениця, ріпак, соя та інші культури реалізуються третім особам.

Вирощування зернових — один з найважливіших компонентів інтегрованої бізнес-моделі МХП. Зернові власного виробництва використовуються для виготовлення комбікормів для птиці та ВРХ. Виробництво сільськогосподарських культур дає можливість задовольнити 100% потреб і підтримувати жорсткий контроль за біологічною безпекою і якістю. Експорт зернових приносить компанії додатковий дохід у формі валютної виручки, що в «натуральний» спосіб хеджирує ризик волатильності валют.

Мороз Валентин, керівник інженерного відділу Центрального офісу «МХП» (Traktorist.ua, жовтень, 2021 р.):

«Ми змінюємо технологію обробки ґрунту, яка була розроблена ще 3 роки тому і включає нову схему оптимізації та уніфікації ... переходимо на вертикальну обробку ґрунту через зміну клімату...»

«Намагаємося самі переробляти агрегати. Наприклад, перепрофілювали 8-рядні КРН в 16-рядні. Цей процес ми виконуємо самостійно. Наші сервісні служби знають, що робити ».

Рослинницькі підприємства МХП:

Підприємства, що виробляють комбікорми:

За рахунок власних виробничих потужностей МХП на 100% забезпечує потреби (соєвий шрот і соняшникова макуха) для виробництва комбікорму.

Читайте також:  ТОП-10 производителей комбикормов в Украине 2017

Для зберігання, переробки власного врожаю, а також закупівлі сировини в структурі МХП діє 12 елеваторів.

Виробництво біогазу

МХП ставить перед собою такі завдання:

  • енергетична незалежність;
  • виробництво екологічно чистих органічних добрив;
  • значне поліпшення екології в місцях розташування всіх підприємств, що входять до складу МХП.

Навесні 2012 р. МХП почав роботи з будівництва першої біогазової станції на птахофабриці «Оріль-Лідер» в Дніпропетровській області.

У 2013 р. була запущена в експлуатацію біогазова станція, потужність якої становила 5 МВт/год. У кінці 2014 р. біогазова станція досягла своєї повної потужності і протягом 2015 р. працювала на повну потужність. Це перша в Європі біогазова станція такої потужності і рівня технологій, що працює на курячому посліді і відходах комплексу з переробки курчат-бройлерів.

Читайте також:  Экологические инициативы в бизнесе: Винницкая птицефабрика

У березні 2017 р. був анонсований проєкт будівництва нового біогазового комплексу на Вінницькій птахофабриці. Проєктна потужність складе 20 МВт. МХП до кінця 2018 р. введе в експлуатацію першу чергу біогазового комплексу на «Вінницькій птахофабриці». Біогазовий комплекс вийде на максимальну потужність в 2019 р. 

Корпоративна та соціальна відповідальність МХП

Корпоративна соціальна відповідальність компанії — невід'ємна частина ведення бізнесу МХП.

Сталий розвиток

МХП виділив 5 цілей сталого розвитку, які є важливими для компанії і КСВ:

Мета 2подолання голоду, досягнення продовольчої безпеки, поліпшення харчування та сприяння сталому розвитку сільського господарства. Уже 10 років компанія нарощує потужності з виробництва курятини і зерна (а також рослинного масла і продуктів, вироблених з курки) і продає свою продукцію в 63 країни світу.

Мета 11забезпечення відкритості, безпеки, життєстійкості і екологічної стійкості міст і населених пунктів. Робота компанії з регіонами, розвиток їх соціальної, культурної та економічної діяльності, сприяння самозайнятості реалізується через програму «Село: кроки до розвитку».

Мета 13 — прийняття невідкладних заходів щодо боротьби зі зміною клімату і його наслідками. МХП реалізує екологічну політику, будує біогазовий комплекс, контролює викиди СО2, управляє водними ресурсами і відходами.

Мета 17 — партнерство заради сталого розвитку. Партнерство — один із ключових принципів при розробці та реалізації проєктів і програм в регіонах присутності підприємств компанії.

Cтейкхолдери

Для поліпшення роботи зі стейкхолдерами в 2017 році була переглянута Політика корпоративної соціальної відповідальності, яка охоплює питання взаємодії з різними стейкхолдерами.

Компанія співпрацює з 7 групами стейкхолдерів: співробітники, громади, державні органи (державні органи всіх рівнів і установи на території присутності компаній МХП), медіа (регіональні, обласні, всеукраїнські ЗМІ), бізнес-партнери, міжнародні та неурядові громадські організації, інвестори (IFC, EBRD, банківських установ, акціонерів компанії).

У 2017 році було прийнято рішення готувати єдиний консолідований документ про результати діяльності та плани всіх підприємств МХП — План взаємодії із зацікавленими сторонами. Таке рішення є результатом планового впровадження єдиного централізованого ведення і контролю сфери корпоративної соціальної відповідальності Групи МХП.

Інновації

У 2017 році з метою поширення мобільності і поліпшення комфортності робочих місць в МХП були введені наступні рішення:

  • співробітники переведені на VDI (Віртуальні робочі столи) і впроваджена RASPBERRY PI з метою зменшення витрат, підвищення рівня захисту та поліпшення мобільності в офісі;
  • введений в роботу персональний асистент в Telegram і Viber, який вирішує різні повсякденні завдання: бронювання переговорних кімнат, замовлення транспорту, реєстрація гостей, пошук контактів співробітників, інформація про курси валют і т. д.;
  • модернізовано облікову систему (єдина в СНД), яка працює на дві країни (primarysecondary) на платформі 1С версії 8.3;
  • введено систему ITSM — система управління запитами, інцидентами, змінами і проблемами в IТ;
  • впроваджено SLA СИСТЕМУ — підрахунок рівня сервісу на кожному підприємстві (робота 24/7), в тому числі підрахунок часу і якості;
  • запущений проєкт ARIYA — телефонний сервіс самообслуговування користувачів і екстреної IТ допомоги.

Також МХП реалізує агро-інноваційні проєкти, а саме:

  • геоінформаційна система — проєкт був початий в 2016 р з ініціативи Департаменту виробництва продукції рослинництва і тваринництва. Основні цілі: збереження земельного банку, оптимізація витрат на агровиробництво, проведення аудиту земельного банку та затвердження єдиних стандартів для всіх підприємств МХП. У 2017 року проєкт був реалізований на 8-ми підприємствах компанії.
  • проєкт «Контроль витрат палива». З початку 2017 року в МХП стартував проєкт «Комплексна автоматизація процесів контролю обліку палива», що включає в себе повний цикл автоматизації стаціонарних АЗС, рухливих паливозаправників, GPS-моніторингу техніки, оснащення транспортних засобів датчиками витрати палива, впровадження карток ідентифікації, спрощення документообігу та оптимізацію процесів ведення обліку. «Автоматизація АЗС» — один з етапів проєкту, поки впроваджується на пілотних підприємствах МХП.
  • проєкт «Агропортал» — це web-платформа і мобільний додаток для загального обміну інформацією між структурними підрозділами МХП і зовнішніми постачальниками сировини.

У 2017 р МХП, Radar Tech і Agrohub оголосили про офіційний запуск програми пошуку і розвитку стартапів — MHP Accelerator. Проєкт фокусується на технологічних рішеннях, які можуть застосовуватися в роботі агрохолдингу. Програма MHP Accelerator націлена на пошук, розвиток і інтеграцію стартапів в сфері агробізнесу.

Серед можливостей для стартапів: доступ до ресурсів і виробничій базі агрохолдингу, менторська підтримка від ключових експертів МХП, 250+ годин теорії та практики і ін.

Читайте також: Агрорынку нужны инновации: презентация MHP Accelerator

Співробітники

Станом на 31 грудня 2017 року в МХП працює 27 589 осіб. Основний вік співробітників компанії склав 30-50 років (55% співробітників). Із загальної чисельності працівників керівники складають 2401 людини, фахівці — 5 039, робочі — 20 149, переважна більшість яких — це місцеве населення.

У 2017 року підприємства МХП взяли на роботу 12 707 осіб, що переважно пов'язано з відкриттям нових виробничих об'єктів компанії. Коефіцієнт плинності кадрів в МХП за 2017 цілому склав 20,17%.

У 2018 році в компанії стартувала програма — інноваційний Центр розвитку МХП — спрямована на навчання, професійне і кар'єрне розвиток персоналу агрохолдингу із застосуванням абсолютно нових підходів у цій сфері.

Спеціально для активної молоді компанія розпочала програму «Почни кар'єру з МХП», яка в 2017 р змінила назву на «МХП СТАРТ» та істотно розширила свої активності — вдвічі більше студентів змогли стати її учасниками.

Читайте також: Бизнес-завтрак с HR-директорами UkrLandFarming, МХП, Астарты, Сварог Вест Груп

У 2017 року на підприємствах МХП активно впроваджувалася система менеджменту охорони здоров'я та забезпечення безпеки праці відповідно до вимог міжнародного стандарту OHSAS 18001.

Споживачі

На підприємствах МХП з виробництва харчової продукції впроваджені технології виробництва, переробки та упаковки продукції. Системи менеджменту якості та безпеки харчової продукції на цих підприємствах розроблені і впроваджені на основі аналізу ризиків та критичних точок контролю (Система НАССР) і належної виробничої практики (GMP), сертифіковані на відповідність вимогам ключових стандартів управління:

  • ISO 9001 Системи менеджменту якості;
  • ISO 22000 Системи менеджменту безпеки харчових продуктів;
  • FSSC 22000 Схема сертифікації безпеки харчових продуктів;
  • BRC Food Safety Міжнародний стандарт з безпеки харчових продуктів.

Дієздатність впроваджених систем менеджменту щорічно підтверджується аудитами міжнародного незалежного органу з сертифікації SGS.

Розвиток громад

На підприємствах МХП реалізовано різноманітні проєкти для підтримки і розвитку громад, в тому числі інфраструктурні проєкти (ремонт доріг, свердловин, реконструкція парків), освітні проєкти (закупівля комп'ютерів, реконструкція дошкільних навчальних закладів), культурні проєкти (допомога творчим колективам), проєкти на підтримку спорту (конкурси, футбольні турніри) та інші.

Фінанси

Виручка за 2019 рік зросла на 32% порівняно з аналогічним періодом минулого року і склала $2,056 млн (12 міс. 2018 р. — $1,552 млн), це обумовлено зростанням продажів курятини, рослинної олії і напівфабрикатів, а також покупкою РР.

Експортна виручка — $1,186 млн, що становить 58% від загальної виручки (12 міс. 2018 року — $924 млн, що становило 60% від загальної виручки). Експортна виручка виросла на 28% порівняно з аналогічним періодом минулого року, це обумовлено збільшенням продажів зерна, рослинного масла і продуктів м'ясопереробки.

Операційний прибуток знизився на 31% і склав $216 млн порівняно з аналогічним періодом минулого року — $312 млн. Операційна маржа знизилася з 20% до 11%.

Наведена EBITDA маржа (без ефекту IFRS 16) знизилася до 18% (2018 — 29%); наведена EBITDA (без ефекту IFRS 16) знизилася до $376 млн порівняно з $450 млн за 12 міс. 2018 р, це обумовлено низькими цінами (як на зернові культури, так і на курятину) і несприятливими погодними умовами, а також значним зміцненням гривні.

Чистий прибуток — $215 млн, у порівнянні з 12 міс. 2018 р. — $128 млн.

Історія розвитку МХП

1998 р. — Юрій Косюк засновує АТЗТ «Миронівський хлібопродукт». Компанія купує контрольний пакет акцій у ВАТ «Миронівський завод з виготовленню круп і комбікормів».

1999 р. — МХП здобуває та модернізує птахофабрику «Перемога». На оновленому підприємстві «Перемога Нова» починається виробництво м'яса птиці.

2002 р. — на ринок виходить перший в Україні бренд охолодженого курячого м'яса «Наша Ряба».

2003 р. — у грудні МХП стає першою українською компанією, що отримала кредит від Міжнародної фінансової корпорації (IFC). Кошти спрямовуються на збільшення і модернізацію виробничих потужностей.

2004 р. — на «Миронівському заводі з виготовлення круп і комбікормів» вводиться в експлуатацію олієпресовий завод. В цьому ж році компанія починає продаж соняшникової олії — побічного продукту при виробництві рослинного протеїну.

2005 р. — до складу МХП входить створене в 2004 р підприємство «Зернопродукт». Цього року частиною МХП стає також «Катеринопільський елеватор». Щоб виробляти бетонні панелі для будівництва пташників, МХП в травні включає до свого складу Черкаський завод залізобетонних виробів.

2006 р. — 30 травня, згідно із законодавством Люксембургу, створена холдингова компанія MHP S. A. У січні закінчено будівництво першого в Україні заводу з виготовлення м'ясних напівфабрикатів — Миронівського м'ясопереробного заводу «Легко» (ТМ «Легко!»). До складу компанії з цього року також входять такі підприємства, як «Науково-виробнича фірма «Урожай» (рослинництво) і «Дружба народів» (рослинництво і птахівництво). У цьому ж році МХП завершує випуск єврооблігацій на суму $250 млн.

2007 р. — в експлуатацію вводиться перша виробнича лінія «Миронівської птахофабрики» потужністю близько 110 тис. т курятини на рік.

2008 р. — МХП проводить первинне публічне розміщення акцій (у формі глобальних депозитарних розписок) на Лондонській фондовій біржі. Таким чином «Миронівський хлібопродукт» стає першою українською аграрною компанією, яка провела лістинг на основному майданчику Лондонської фондової біржі. Група отримує контроль над 80% акцій заводу «Український бекон», що виробляє м'ясні вироби.

2009 р. — «Миронівська птахофабрика» виходить на повну виробничу потужність близько 200 тис. т курятини на рік. Також нарощуються потужності з переробки соняшнику на «Катеринопільському елеваторі». Це дозволяє МХП задовольнити дедалі зростаючий попит на соняшниковий протеїн, необхідний для виробництва комбікормів.

2010 р. — починається будівництво «Вінницької птахофабрики» (м.Ладижин). Рефінансовані $250 млн єврооблігацій і отримано $330 млн до 2015 р. У грудні в ході SPO власник МХП Юрій Косюк продає близько 10% акцій компанії. У вільному обігу з цього моменту знаходиться близько 35% акцій компанії.

2011 р. — МХП починає розробку пілотного проєкту «Біогаз», який передбачає будівництво біогазової станції, що працює на пташиному посліді. Передбачалося будівництво біогазового комплексу на потужностях птахофабрики «Оріль-Лідер» в Дніпропетровській області. Обсяг інвестицій — близько $15 млн на одну установку.

2012 р. — у квітні МХП почав будівництво біогазової станції на птахофабриці «Оріль-Лідер». У грудні перший ферментатор був введений в експлуатацію в тестовому режимі. На середину 2014 р. запланований вихід на річний рівень виробництва в розмірі близько 220 тис. т. МХП збільшив свій земельний банк приблизно на 5 тис. га.

2013 р. — на «Вінницькій птахофабриці» на повну потужність працюють сім майданчиків вирощування. Компанія успішно випускає єврооблігації на суму $750 млн терміном до 2020 р. і пропонує до обміну облігації, термін яких закінчується в 2015 р. Три підприємства компанії отримують Єврономер, що дозволяє експортувати продукцію в країни ЄС: «Миронівська птахофабрика», МПЗ «Легко», «Птахофабрика «Снятинська Нова». Земельний банк МХП досягає 360 тис. га.

2014 р. — «Вінницька птахофабрика» отримала дозвіл на експорт продукції в країни ЄС і почала експорт курятини під ТМ Qualiko. Компанія створила і вивела на український ринок ТМ Chick & Go.

2015 р. — у червні відмовляється працювати на території РФ і обмінює свої активи «Воронеж Агро Холдинг» у Воронезькій області (40 тис. га землі і елеватори на 150 тис. т) на активи «Агрокультура» у Львівській, Тернопільській та Івано-Франківській областях (60 тис. га землі і елеватори на 90 тис. т). У Брюсселі 6 продуктів МХП отримують європейські нагороди Міжнародного інституту смаку та якості (International Taste & Quality Institute (ITQI).

2016 р. — відкриття нового переробного заводу в Нідерландах. Земельний банк МХП становить 370 тис. га. МХП досяг 100% завантаженості виробничих потужностей і став найбільшим в країні експортером м'яса птиці. Проводиться диверсифікація експорту: відкриті офіси в країнах Близького Сходу і Північної Африки.

2017 р. — МХП відкриває новий переробний завод в Словаччині. На базі «Вінницької птахофабрики» розпочато будівництво другого біогазового комплексу потужністю 10 МВт для посилення енергетичної незалежності виробництва (загальна потужність 20 МВт).

За підсумками 2017 року МХП налічує близько 30 підприємств в різних куточках країни.

Для того, щоб актуалізувати інформацію у розділі досьє або компанії, надішліть поновлені дані на пошту data@latifundistmedia.com

Менеджмент

Mr. Roger Gary Wills
Уиллс Роджер Гарри
Член совета директоров агроиндустриального холдинга
Шмуляєв Олег
Заступник голови правління з маркетингу — директор департаменту створення любові споживачів (Consumer Love Creation, CLC)
Сергій Ніколаєв
Ніколаєв Сергій Павлович
Радник директора агронапряму
Воробйова Ірина
Провідна менеджерка відділу експорту продуктів переробки

Команда

Роменська Людмила Федорівна
Фахівець з питань ринку землі
Кравчук Андрій
Фахівець із розвитку інновацій
Зеленський Олександр Іванович
Директор філії «Переробного комплексу»
Москалец Ігор
Директор ВП «Біогаз Ладижин»

Структура компанії

Птахофабрика Перемога Нова
Вирощування і переробка птиці
Оріль-Лідер
Виробництво м'яса циплят-бройлерів
Миронівський м'ясопереробний завод ЛЕГКО
Виробництво м'ясних продуктів